Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne WSiP

Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, znane powszechnie pod skrótem WSiP, to jedno z najstarszych działających w Polsce wydawnictw specjalizujących się w podręcznikach szkolnych. Początki tego zakładu sięgają 1945 roku, kiedy to nakładem wydawnictwa, wtedy jeszcze noszącego nazwę Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, ukazał się “Elementarz dla szkół wiejskich” autorstwa Mariana Falskiego. To kultowe wręcz wydawnictwo, które na przestrzeni lat zmieniało nazwę z “Nauki czytania i pisania” po najbardziej rozpoznawalną “Elementarz”, po raz pierwszy wydane zostało w 1910 roku, a nauki czytania i pisania z niego uczyły się całe pokolenia młodych Polaków.  

W ciągu ponad siedemdziesięciu lat działalności Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne stale rozszerzało swój zakres działalności oraz nabywało kompetencje w nowych dziedzinach, także poprzez przejęcia innych podmiotów oraz nabywanie praw do najbardziej znanych tytułów.

Aktualny profil działalności Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego WSiP

Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne WSiP specjalizuje się w publikacjach o charakterze edukacyjnym. Najszerszą rozpoznawalność Wydawnictwu zapewniają popularne podręczniki szkolne z takich serii jak:

– “Wesoła Szkoła”;

– “Nowi tropicie”;

– “Matematyka wokół nas”;

– “Oblicza epok”;

– “Effekt”.

W ofercie WSiP można znaleźć podręczniki do praktycznie wszystkich przedmiotów na każdym etapie edukacji, w tym także specjalistyczne podręczniki branżowe skierowane do uczniów szkół zawodowych i techników.

Poza podręcznikami w ofercie wydawnictwa WSiP znajdują się także liczne publikacje edukacyjne skierowane zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. Dużą popularnością cieszą się choćby serie repetytoriów przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego. Także dla uczniów przystępujących do istotnych egzaminów Wydawnictwo prowadzi platformę ZDASZ.TO, na której można znaleźć pomagające w nauce repetytoria, próbne testy i materiały sprawdzające wiedzę. ZDASZ.TO, to nie jedyna platforma edukacyjna w portfolio WSiP – również do uczniów skierowana jest platforma wsip.net, na której znaleźć można kilkadziesiąt e-podręczników, ćwiczeń i zadań online oraz platformę do komunikacji między nauczycielami a uczniami.

About the Author

You may also like these